Остеопат розглядає проблему мовного розвитку у складі єдиного організму дитини. Дані остеопатичного тестування дозволяють припустити наявність функціональних змін, точніше виявити страждання тих чи інших структур.
З точки зору остеопату причинами дислалії та інших порушень можуть бути внутрішньоутробна поразка центральної нервової системи (ЦНС), родова травма, дитячі хвороби, що важко протікають, особливо в перші три роки життя, черепно-мозкові травми або просто залишені без уваги часті падіння, ранній переведення дитини на штучне вигодовування, щеплення.
Перелічені події, так чи інакше, призводять до виникнення напруги в м'язах і зв'язках, що підтримують функцію мовного апарату, порушення мозкового кровообігу, погіршення живлення ділянок мозку, відповідальних за розвиток мови. Внаслідок цього порушується мовна функція.
Остеопатичне лікування тут полягає у відновленні нормального кровопостачання, усуненні напружень у м'язах та зв'язках. З одного боку, лікування є локальним, основна дія ведеться на проблемну зону (кістки черепа, м'язи шиї, дна ротової порожнини, язика, шийний відділ хребта та ін.).
З іншого боку, остеопатичний підхід має на увазі глобальність, тобто лікування конкретної проблеми у складі цілісного організму, гармонізація взаємовідносин проблемної області та всього тіла в цілому (у світлі глибоких знань механічних та рефлекторних зв'язків тканин та органів).
Тому бажано включення остеопату в роботу з дитиною поряд з неврологом, логопедом, педіатром. Остеопатична корекція дозволяє швидше усунути функціональні прояви порушень мови, а також, найчастіше, суттєво зменшити прояви органічного страждання мозку у дітей.